​   
        24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADIK
 
24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı İlçemiz Cumhuriyet Meydanındaki çelenk sunma töreninin ardından, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenerek, şanlı bayrağımızın göndere çekilmesiyle başladı.
Şarköy Kültür Merkezi Salonundaki kutlama programı saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesi ile başladı. Milli Eğitim Bakanlığının yayınlanan öğretmenler günü mesajının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma İlçemiz Milli Eğitim Müdürü Mümin BAYIR tarafından yapıldı.
Öğretmenler günü ile ilgili düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize hediyeleri İlçemiz Kaymakamı Sayın Hamdi ÜNCÜ tarafından verildi. Ayrıca İlçemizdeki okullardan emekli olan Cafer ÇINAR ve Rehmi TEKİN isimli öğretmenlere meslek hayatları boyunca özverili çalışmalarından dolayı Kaymakamımız Sayın Hamdi ÜNCÜ tarafından Hizmet Şeref Belgesi ve plaket takdim edildi.
İlçemiz Kaymakamı Sayın Hamdi ÜNCÜ, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşları ve halkımızın katıldığı 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı METEM, Anadolu Lisesi ve Şehit Öğretmen Neşe Alten İlkokulu öğretmenlerinin oluşturduğu müzik grubunun dinletisi ile sona erdi.