İlçemiz Kaymakamı Sayın Hamdi ÜNCÜ, vatandaşların sorunlarını tespit etmek ve çözüm üretmek amacıyla 'Vatandaşla Buluşma' adıyla İçişleri Bakanlığı genelgesi kapsamında toplantı yaptı.
      İçişleri Bakanı Sayın Süleyman SOYLU 'nun valilik ve kaymakamlıklara gönderdiği genelge kapsamında Kaymakamlığımız toplantı salonunda düzenlenen toplantı, Kaymakamımız Hamdi ÜNCÜ  başkanlığında yapıldı. Toplantıya Jandarma Komutanı Binbaşı Yusuf Ziya KAHRAMAN, Belediye Başkanı Süleyman ALTINOK, Emniyet Müdürü Serdar KURTOĞLU, kamu kurum müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlarımız katıldı.
      Toplantıda konuşan Kaymakamımız   Sayın Hamdi ÜNCÜ, İçişleri Bakanı Sayın Süleyman SOYLU’ nun valilik ve kaymakamlıklara gönderdiği genelge kapsamında ‘’Vatandaşla Buluşma’’ adı altında toplantılar düzenleneceğini söyledi. Toplantının genelgeye istinaden yapıldığına işaret eden Kaymakamımız ÜNCÜ, amaçlarının sorunları tespit etmek ve çözüme kavuşturmak olduğunu söyledi. 
      Toplantıda sağlık, alt yapı, güvenlik ile ilgili konular görüşülerek çözümleri ile ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.
      Toplantıda vatandaşlarımıza;

İlçede meydana gelen olaylarda vatandaşlarımızın gördüğü, tanık olduğu veya suç konusu olabileceğini düşündüğü olaylarla ilgili olarak kolluk kuvvetlerine bilgi verilmesinin suçla mücadelede önem arz ettiği ve her ihbarın gizli tutulduğu belirtilmiştir.678 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 1774 sayılı Kimlik Bildirme Kanunun 2. maddesinde yapılan değişiklikle günübirlik kiralanan evlerde kimlik bildiriminde bulunma zorunluluğu getirildiği ifade edilmiş ve ayrıca çocuklarımızın uyuşturucu ve kötü alışkanlıklardan korunmasına yönelik olarak çocuklarımızın hal ve hareketleri ile arkadaş çevresinin takip edilmesi gerektiği ifade edilmiştir.