Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 78. Yıl dönümü münasebetiyle İlçemiz Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına Çelenk sunma töreni yapıldı.
 
Törene İlçemiz Kaymakamı Sayın Hamdi ÜNCÜ, Belediye Başkanı Süleyman ALTINOK başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler katıldı.
 
Tören, Atatürk Anıtına Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Kaymakamımız Hamdi ÜNCÜ ve Belediye Başkanı Süleyman ALTINOK tarafından sunulmasıyla başlandı. Saatler 09:05’te  İlçe genelinde çalınan sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşının okunması ve bayrakların yarıya indirilmesi ile Cumhuriyet Meydanında Çelenk Sunma töreni bitimi akabinde, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Etkinlikleri Şarköy Kültür Merkezinde devam etti.
 
Şarköy Kültür Merkezinde, Cumhuriyet Ortaokulu tarafından hazırlanan tiyatro, şiir ve oratoryo etkinlikleri sunulduktan sonra resim, şiir, kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere Sayın Kaymakamımız Hamdi ÜNCÜ tarafından ödülleri verildi.